Yetişkin

antisTREss Seansları

Stres ve travma enerjisini salıvermeyi sağlayan somatik hareket ve mindfulness pratiklerini birleştirerek, sakinlik, psikolojik dayanıklılık (resilience) ve denge kazandırmayı amaçlayan, 90 dakikalık birey veya grup çalışmalarıdır.

Akut veya kronik stresin yarattığı enerji bedende depolanır. Bu nedenle stresle sadece zihinsel değil fiziksel olarak da başa çıkmayı öğrenmek gerekir. antisTREss seansları, beden psikoterapisi ve TRE temeline dayayan fiziksel hareketlerle bedende birikmiş olan travma stres enerjisini boşaltmayı, zihni ve bedeni sakinleştirip, dengelenmeyi sağlar.

Atölyeler

3 saatlik atölye çalışmaları yetişkinlerin, zihin ve beden farkındalığı aracılığı ile stres yönetimi, dayanıklılık ve esneklik becerilerinin (resilience), öz farkındalıklarının, koordinasyonlarının, şefkat ve empati yeteneklerinin gelişimine önemli katkılar sağlar.

Teorik anlatım, farkındalık pratikleri ve fiziksel hareketleri içeren atölye çalışmaları 16 yaş ve üzerindeki tüm bireylerin katılımına açıktır.

Yetişkinler İçin Denge Akademisi

Yetişkinler İçin Denge Akademisi, farkındalık temelli zihinsel ve fiziksel egzersizlerden oluşan programdır. 8 hafta* sürer. Her hafta 2 saatlik atölye çalışması ve katılımcıların gelişiminin sürekliliğini hedefleyen eğlenceli ödevlerden oluşur.

Denge Akademisi, bireylerin öz ve sosyal farkındalıklarını, stres yönetimi, dayanıklılık ve esneklik becerilerini, beden-zihin dengelerini, beden farkındalıklarını, koordinasyonlarını, şefkat ve empati yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirmek üzere mindfulness ve hareket uzmanları tarafından tasarlanmıştır.

*8 hafta devamlılığı olan mindfulness pratiklerinin insan beyninde yarattığı olumlu etki ve fiziksel değişim, Harvard Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitede yürütülen bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. 8 hafta, sinir sisteminin regülasyonu, bireyin duygu durumunun yönetimini ele alması, stresle başa çıkabilmeyi öğrenmesi için tüm dünyada uygulanan, ideal bir süredir.

 

Kurumsal

Atölyeler

3 saatlik atölye çalışanların, zihin ve beden farkındalığı aracılığı ile stres yönetimi, dayanıklılık, esneklik ve odaklanma becerilerinin, öz ve sosyal farkındalıklarının, koordinasyonlarının, beden-zihin dengelerinin, şefkat ve empati yeteneklerinin gelişimine önemli katkılar sağlar. Çalışanların motivasyonlarını, konsantrasyonlarını ve ekiplerin uyumlarını iyileştirmede oldukça etkilidir. Bunun yanında, gelişim hedefi olan yetenek ve becerilerin kazanımı için kuruma ve gruba özel içerik geliştirilmektedir.

Teorik anlatım, farkındalık pratikleri ve fiziksel egzersizleri içeren atölye çalışmaları örgütsel psikoloji, mindfulness ve hareket uzmanları tarafından tasarlanmaktadır.


Kurumsal Denge Akademisi

Kurumsal Denge Akademisi, çalışanların öz ve sosyal farkındalıklarını, stres yönetimi, dayanıklılık, esneklik ve odaklanma becerilerini, beden-zihin dengelerini, beden farkındalıklarını, koordinasyonlarını, şefkat ve empati yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirmek üzere örgütsel psikoloji, mindfulness ve hareket uzmanları tarafından tasarlanmıştır. Temel becerilerin yanında, kurumun hedeflediği yetkinlik ve becerilerin kazanımı için, kuruma ve gruba özel içerik oluşturulmaktadır.

Denge Akademisi, ihtiyaca göre 4 ila 8* hafta süren bir programdır. Her hafta 2 saatlik atölye çalışması ve katılımcıların gelişiminin sürekliliğini hedefleyen eğlenceli ödevlerden oluşur.

*8 hafta devamlılığı olan mindfulness pratiklerinin insan beyninde yarattığı olumlu etki ve fiziksel değişim, Harvard Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitede yürütülen bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. 8 hafta, sinir sisteminin regülasyonu, bireyin duygu durumunun yönetimini ele alması, stresle başa çıkabilmeyi öğrenmesi için tüm dünyada uygulanan, ideal bir süredir.

NADA Blank – Yaratıcılık Akademisi


Farklı disiplinleri bir araya getirerek, yaratıcı kaslarınızı geliştirmeyi ve inovatif çözümler üretmenizi amaçlayan 12-48 saatlik atölye çalışmalarıdır.

NADA Blank, yaratıcı kaslarınızı geliştirerek, yenilikçi çözümleri üretmenizi amaçlar.